Geplaatst: Ma jun 20, 2011 20:11 Onderwerp: voor het eerst
Hallo dames en heren Galant fans,
mijn naam is Marlon, 38 jaar en woonachtig in Breda en ik ben op het gebied van deze forum nog zo maagdelijk als versgevallen sneeuw
Op het gebied van de prachtige galant heb ik echter al ervaring. Mijn eerste Galant was een sedan GTI uit 1991. Een heks van een auto. Comfortabel, maar zodra ik mijn rechtervoet wat aanspande ging de auto ervandoor! Heerlijk ermee gereden tot het noodlot toesloeg: distributieriem kapot met de bijbehorende kosten. Na revisie reed de auto toch niet zo lekker als eerst. Mijn vrouw en ik hebben er toen maar afscheid van genomen.
Na deze auto heb ik verschillende merken gereden, waarvan enkel de Toyota me kon bekoren (van mr2, naar corolla GT, naar Camry V6, naar Celica tot de Avensis).
Uieindelijk wilden mijn vrouw en ik weer een Galant rijden. Na wat zoeken hebben we sinds een paar dagen een 2.4 GDI automaat uit 1999 aangeschaft. Het beestje heeft een nette kmstand van 111XXX en is dealeronderhoud.
Het eerste ritje bracht onze herinneringen meteen terug naar onze eerste Galant. Wat een heerlijke auto. Hoop er nog veel plezier aan te beleven.
Mag ik gebruik maken van deze gelegenheid om meteen wat vragen te stellen?
Op het internet heb ik wat verontrustende berichtgeving gelezen over problemen met de GDI motor. Het ging met name over het tikken van de motor en het onregelmatig lopen daarvan. Moet ik me ernstige zorgen maken?
Ik sluit af met een groet aan iedereen. Ik weet dat ik een lap stof heb geschreven. Heb de foto's ook maar groot ingezet (geintje, ik wist niet hoe kleinere fotó's te plaatsen). Alvast excuus daarvoor
Welkom Marlon! Ik heb de grote versie foto's even voor je verkleind naar onze standaard 1024x768 resolutie.
Over het tikken van de motor (de klepstoters): niet erg, zolang het maar niet continu is (alleen de eerst paar minuten). Deze voluit 'hydrolische klepstoters' vervuilen nogal eens en gaan daardoor een tikkend/klepperend geluid produceren. Er zijn allerlei hulp/lapmiddeltjes voor. Een aantal keer goede olie wisselen (vol-syntheet!) kan al behoorlijk helpen. Helpt dat niet en vooral:
1. als het continu is (dus na een paar minuten na starten niet stopt)
2. je het een irritant geluid vindt (ookal is het -hopelijk- maar even)
dan (!) kun je een setje nieuwe kleppenstoters (laten) monteren. Het een grapje van enkele honderden euro's (300-400) schat ik in.
Is het tikken maar eventjes en vind je dat 'leefbaar' dan heb je niets te vrezen: je kan er op die manier probleemloos nog 100000km mee rijden.
Onregelmatig lopen van de GDI motor kan te maken hebben met vervuiling (daar hebben deze motoren last van). Een keer de hele boel (laten) reinigen (reinigingsmiddel en / of professioneel carbon-blasten) bij voorkeur in combinatie met het 'afdoppen' van de EGR klep brengen en houden de motor weer voor lange tijd in goede conditie.
Zoeken op het forum naar 'EGR' en 'klepstoters' brengt je nog een heel legertje topics waarin eea wordt toegelicht.
Welkom op het forum.
En weer een 2.4 GDI AUT erbij!
Over de tikkende kleppen ben ik ook bekend (helaas)
Maar ik ga, hoop ik binnen deze week nog de olie + oliefilter vervangen
en daarmee hopen dat het minder wordt, ik doe daar zeker verslag van.
Anders kun je verder nog een 'xado' behandeling uitvoeren. Staat meer op het forum van. En als dat ook niet werkt moet je ze toch opnieuw af(laten)stellen denk ik.
gr floris
Dank voor jullie warme reacties.
Helaas heb ik geen foto's meer van mijn GTI, maar met name mijn vrouw heeft het nog vaak over die auto. We hebben er stiekem toch spijt van gehad dat we hem weg hebben gedaan.
Ik was wat ongerust nav de berichtgeving over die tikkende geluiden. Ik hoor het heel lichtjes bij een koude motor. Als de motor eenmaal op bedrijfstemp is dan hoor ik het niet meer. Heb nog geen last van onregelmatig lopen van de motor. Gelukkig maar! Had eerlijk gezegd niet anders verwacht, want de auto is dealeronderhouden.
Binnen nu en een paar weken krijgt de auto zijn beurt. Alle olieen en filters maar meteen vervangen.
Iemand een idee welke motorolie c.q. ATF ik kan gebruiken? Ik zag op de site van MD-performance wel het een en ander staan, maar wat feedback hierover is welkom.
Zijn er verder nog zaken waar ik bij zo'n GDI-motor op moet letten?
Geregistreerd op: 4-1-2008 Berichten: 762 Woonplaats: Bij splitsing Rijn en IJssel
Geplaatst: Di jun 21, 2011 10:16 Onderwerp:
Marlon,
Heb je al gezien dat we, ik zal niet zeggen speciaal voor jou , a.s. zondag een meeting hebben die relatief in de buurt van Breda plaatsvindt? De ultieme kans om alle vragen te stellen en nog veel meer Galant's te bekijken.
welkom,
ik heb ook een aantal celicas gehad en ben ooit met een tercel begonnen.
Ook nog een starletjes als tweede auto gehad en nu naast de galant een paseo.
Ik zag dat je a.s. zondag vanuit Breda ook de A16 richting het noorden gaat volgen naar zwijndrecht. Misschien een colonne van 2 vormen?
Aangezien ik voor het nodige zorg vertrek ik om 11:00 vanuit (Noord-West) Breda.
Als je wilt aansluiten hoor ik het nog wel. (vooroprijden mag natuurlijk ook)
Yeti
Op zich wel een leuk idee. Ik woon in Noord. Enige probleem is dat ik 11 uur waarschijnlijk niet red. Misschien kun je me een PM sturen, zodat ik een kattebelletje heb. Mijn hoofd is de laatste tijd net een zeef