Geplaatst: Zo nov 27, 2011 17:32 Onderwerp: Galant van Alphamage
Update: Za feb 11, 2012 01:50
Zow, dat is alweer een tijdje terug! Ik heb eindelijk alle onderdelen vervangen die ik al eerder zou vervangen. Ik moet binnenkort alleen langs voor de APK en ik heb een scheurtje ontdekt in het fuseekogelhoesje. Daarnaast lijkt een van de twee draagarmen aan het linkervoorwiel niet meer helemaal choco. Gelukkig zit ik financieel gezien nu wat beter zodat ik buiten onderhoud ook nog andere leuke dingen kan doen met- en voor de auto. Hier zijn in ieder geval alvast wat meer foto's...
En hieronder de deukjes in de achterklep. Al geprobeerd om het minder erg te maken maar ze willen er niet helemaal uit. Binnenkort even een nieuw klepje halen.
Ik zal later wat interieurfoto's maken. Het was een beetje een zootje.
Original post: Zo nov 27, 2011 18:32
Hi all,
Tijdje geleden mijzelf hier voorgesteld. Inmiddels al een maand lang een trotse Galant-bestuurder! Een GLX gekocht met 146.000 KM op de teller, vooral omdat hij in erg goede staat was. Hij komt uit 1997 en vertoont verder nog geen spoor van roest (zoals wielkasten). Wel heeft hij de kwaaltjes van een gammel interieursklokje en tikkende kleppenstoters. Er zitten ook 2 deukjes in mijn achterklep, maar die laat ik er binnenkort uit halen (binnenkort foto's).
Buiten dat rijd hij fenomenaal en is het een heerlijke auto om elke dag in te zitten. Geweldige standaard speakers zitten er ook in. Ik ben er erg trots op!
Binnenkort even een middelgrote beurt met o.a. v-snaar / distri / alle filters / alle olies en dan kunnen we weer verder. Ik baal alleen dat sinds een paar dagen mijn achterklep niet meer open wilt (mbv de schakelaar naast de bestuurdersstoel). Daar laat ik dan ook even naar kijken.
Binnenkort met meer foto's uiteraard.
Laatst aangepast door Alphamage op Za feb 11, 2012 01:57, in totaal 3 keer bewerkt
Da's weer een mooie galant erbij . Dat van die achterste wielkasten is mooi, bij mij gingen ze allemaal roesten. Indien de wielkasten achter nog niet behandeld zijn met een conserveringsmiddel, dan kan je dat doen. Hier blijft namelijk vocht hangen tussen het spatbord en de afdekking van de wielkast waardoor het toch een keer gaat roesten. En restauratie elders kost wat .
Keurig exemplaar hoor!
Wel uniek dat een '97 met deze km-stand achter nog gave wielkasten heeft. Ik zou zeggen: gauw behandelen. In diverse GF-topics kun je info vinden hoe en waarmee.