Mark, dan ben ik toch wel eens benieuwd welke spanning je erop nahoudt. Of hield. Ikzelf heb ze altijd op 2.6 rondom staan en tot op heden lijkt dat nog altijd goed te gaan.
Ik zag de foto's overigens vanmorgen eerst op m'n gsm. Ik dacht: naja wat is het probleem? Totdat ik de foto's op m'n kleptop zag staan... Jeumig man, jullie hebben voorlopig even genoeg engeltjes verbruikt
Normaalgesproken hou ik alle banden altijd op 2.4, maar een maandje terug ofzo zag ik wel dat een paar banden best wel wat leeggelopen waren, maar niets van gemerkt, wel toen opgepompt en toen dus ookal wel gezien dat deze banden aan hun laatste weken waren begonnen, maar inderdaad zoals je zegt en zoals ik ook al schreef: ik schrok me echt een ongeluk hoe beroerd die binnenkant was! Echt LUCKY!
Het voornemen is veel vaker de bandenspanning te meten voortaan!
Vandaag een projectje begonnen en (op een haar na) afgemaakt: een subwoofertje in de Legnum!
Ik had al meer dan een jaar een Alpine klasse D versterktje liggen, een 10" subwoofer van een of ander (mij) onbekend merk (iets met Vibe in de naam) en 10 meter prachtig dik zwart koperdraad.
Eigenlijk wilde ik de subwoofer op de 'orginele' Mitsubishi plek plaatsen (dus rechts achterin in het zijwandje). Maar toen ik alles had weggesloopt bleek deze subwoofer 2cm te diep... okee plan 2 dan maar!
Eerst die kabel trekken door de auto. Fijn werkje om zo'n kabel door het toch al overvolle doorvoerrubber te pielen
Vervolgens moet je halve interieur gesloopt worden om de kabel netjes te kunnen aanleggen richting de reservewielruimte. Daarna heb ik het hele reservewielcompartiment grondig schoongemaakt (eerst stofzuiger, daarna APC) om de ondergrond perfect schoon te krijgen voor de laag dempingsmateriaal. Toen bedacht ik me pas (ja echt...) dat de versterker natuurlijk ook een geluidssignaaltoevoer moest hebben. Lucky, want ik had nog een EXACT lang genoeg setje liggen in een bak met kabels!
Middenconsole eruit gehaald, kabels getrokken middendoor (hup, weer die achterbank eruit) en een gat gecreeerd in de ijzeren u-balk die achter de achterbank loopt om de "L/R" snoeren doorheen te voeren. Mooi gescheiden van de plus-draad (om gebrom te voorkomen).
Ik heb vervolgens de versterker vastgeschroefd op de stevige plastic bak waar je van alles in kunt opbergen. Voor de subwoofer een gat gezaagd en ook vastgeschroefd.
Tenslotte was het eindelijk tijd voor de minpool. Eerst heb ik met een tapeind het draad waar de bout voor het reservewiel ingaat lekker 'bloot' gemaakt en vervolgens ook van een passende losse bout het draad glimmend gekregen zodat er maximaal contact is om de massa goed te kunnen garanderen. Uitdaginkje bleek het oog te zijn van de kabelschoenen welke veel te klein was voor deze megabout maat.
Normaliter was het 0,0 probleem geweest, kwestie van juiste boortje in de kolomboor en klaar, maar... bijna al mijn gereedschap ligt nog bij mijn zus ivm verhuizingskussen daar. Met een handvijl het oog opgeruimd en vervolgens de bout en oog met wat vaseline vastgedraaid en de massa-situatie was ook een feit!
Alleen het 12V contact-signaal mist nog. Ik heb een beetje zitten prikken in de kabelboom die achterin loopt, maar na 3 poginging was ik het even zat voor vandaag. Snel even de constante + doorgelust en eventjes proefdraaien.
Verdraaid! Het ding doet het. En niet onverdienstelijk voor een totale gok qua componenten en opstelling! Het scheelt een behoorlijke slok op een borrel om juist dat lekkere aanvullende laag ook te horen en voelen.
Morgen afmaken en zo goed mogelijk afstellen. En nu naar bed
@Remco: ik heb het reservewiel er al meer dan jaar terug uitgehaald. Dus ik 'mis' niets tov van de situatie hiervoor. Er zal vast een keer een moment komen waarop ik denk: hmmm... NU was een reserveband handig geweest. Maar ach... overal is wel een oplossing voor
@TPA: ik zal zo 'ns even op de subwoofer kijken wat er aan info vanaf te halen is.
PS er staat op de subwooferspeaker: Vibe Pulse 400W 4 Ohm Dual Kapton Coils. Dus... geen flauw idee of het echt iets is, maar het klinkt heel behoorlijk. De versterker is een Alpine class-D mono gevalletje. Lijkt een aardige combi tot dusver. Moet alleen de 'deksel' van de laadruimte aanpassen om 'm netjes te kunnen sluiten. De versterker is net 2cm te hoog eigenlijk... Even mijn Fein Multimaster erop loslaten
Joop, er zit maar 1 aansluiting op, dus de keuze is voor de verandering simpel vanmiddag onderweg naar kerstviering bij mn zus nog even een paar nummertje knoerthard gedraaid. Damn... Echt lekker en strak. Dit nummertje doet het bijvoorbeeld heel erg lekker: http://www.youtube.com/watch?v=7_cYkAJrG0E
Laatst aangepast door MarkSanne op Di dec 27, 2011 09:29, in totaal 1 keer bewerkt
Blijkbaar Vibe ook nog een merk :p Niet echt bekend, als er maar leuk geluid uitkomt is het goed
Van die enkele aansluiting vind ik ook vreemd aangezien het een dubbelspoels is. Hij zou dan op 8ohm of 2ohm moeten spelen
Btw waarom zou 2ohm laag zijn voor een versterker? Ligt er maar aan wat voor versterker je hebt. Je hebt er zelfs bij die officieel maar tot 1ohm stabiel zijn en toch vrolijk doorspelen op 0,75ohm of minder
Ja,door spelen wel,maar het vermogen wordt niet meer gehaald!Het is natuurlijk veel moeilijker om een behoorlijk vermogen over een bijna kortsluiting te krijgen.Je hebt toch te maken met de inwendige weerstand van de eindtorren,en die is niet 0 ohm!
Linkje ook in mijn post aangepast, sorry, ik kopieerde en plakte vanaf mijn mobiel, blijkbaar ging dat mis. Dat nummertje is gemaakt door een neef van Carolien en als je uberhaupt van dit soort muziek houdt en je hoort 'm een paar keer... hooked!
Maargoed, over die subwoofer: het merk Vibe lijkt me een typisch engels merk als ik het op internet zoek, hij komt ook uit de UK, via een kennis daar gratis gekregen. Hij zat in een complete behuizing met van die poorten, maar zo'n hele kist neemt me veel te veel ruimte in beslag, dus ik heb totaal op de gok de boel uit elkaar gehaald en die woofer gebruikt. Dat het dubbelspoels is en toch maar 1 aansluiting heeft... guys... I don't know. Het enige dat ik weet is dat het vooralsnog boven verwachting speelt!
Wel mooi compact weggewerkt zo, Mark .
Ik zou 't best eens willen horen.
Hmmzz, ik heb ook nog een versterker van Alpine liggen. Vraag me verder niet hoe of wat. Dat ding zat al in Meany, maar heb ik er destijds uit gehaald.
Ik ben totaal geen insider in audio, maar zo'n subje ergens achterin zou ik misschien ook wel eens kunnen zien zitten...
Wanneer wordt 't weer voorjaar? Meeting time!
Ik had nog 1 to-do-tje voor het subwoofer-projectje: de 'deksel' paste niet meer mooi strak op de plek waar de versterker zit. Ik had al geprobeerd met een decoupeerzaag (weer van de buurman, waardeloos als al je gereedschap niet thuis ligt!) om wat van die mooie plastic 'verstevigingsribbels' weg te zagen, maar dat werd 'm niet. Mijn trouwe FEIN multimaster is de ideale tool om mooi vlak die plastic bende weg te krijgen.
Kerstfeest dag 2 was bij m'n zusje, dus: meteen de FEIN tool meegenomen en vandaag de boel weggezaagd. Ik heb het nog niet eens afgewerkt, eerst wilde ik weten of het nu echt netjes past en hoe het klinkt zonder en met de 'klep'.
Het verschil is er. Maar gek genoeg (voor mij dan) is het met de klep erop nog net even wat strakker allemaal! En... ik had in mijn hoofd om op de plek waar de sub naar 'boven' straalt allemaal kleine gaatjes in het plastic te boren, maar ik vind het nu zo ontzettend goed, strak en rammelloos klinken dat ik er mooi niets meer aan doe.
Alleen nog even een stofzuiger en een doekje erlangs (vooral die Alpine is vreselijk stoffig en vies geworden).
Ik durf te zeggen dat het nog net effe lekkerder klinkt dan in de VR2 en dat vind ik zelf al heel goed, dus wie het ook leuk vindt: kom maar 'ns luisteren / danwel op de eerste de beste meeting (zal verdorie ook weer 'ns tijd worden trouwens!).